Գյուղհիմնադրամի կողմից սահմանվել են գարու և ցորենի այս տարվա գները
Այս տարի «ԱՀ գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամ»-ի պահեստներում 1 կգ գարու կանխիկ ձեռքբերման գինը սահմանվել է 85 դրամ, իսկ բոլոր այն քաղաքացիները, ովքեր պարտավորություններ ունեն Հիմնադրամի նկատմամբ, դրանց դիմաց հնարավորություն կունենան բերքը հանձնել ավելի բարձր՝ 1 կգ-ն 95 դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «ԱՀ գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամ»-ի գործադիր տնօրեն Աշոտ Բախշիյանը:
«Հիմնադրամի Արցախի պահեստներում ցորենի գինը սահմանվել է 1 կգ-ը 95 դրամ, իսկ պարատավորությունների դեպքում՝ քաղաքացիները դրանց դիմաց հնարավորություն կունենան բերքն հանձնել ավելի բարձր գնով՝ 1 կգ-ն 105 դրամով»,- նշել է Ա. Բախշիյանը և տեղեկացրել, որ ինչպես նախորդ տարիներին, այնպես էլ ընթացիկ տարում, Երևանում գործելու է Հիմնադրամի կողմից վարձակալված պահեստը, որտեղ պահեստավորվող հատիկի գինը կիլոգրամի դիմաց, հաշվի առնելով ճանապարհածախսը, 15 դրամով բարձր է լինելու Արցախում սահմանված գնից:
Ա. Բախշիյանի խոսքով՝ պարենային ցորենի մթերումն իրականացվելու է ալրաղացների միջոցով: «Մեր կողմից իրականացված մոնիթորիգի արդյունքում առաջարկվել է կիլոգրամի դիմաց մոտավոր 105- 120 դրամ՝ կախված սոսնձանյութի պարունակությունից»,- ավելացրել է Ա. Բախշիյանը:

“Фонд содействия селу и сельскому хозяйству” Арцаха установил цены на пшеницу и ячмень
В текущем году со складов “Фонда содействия селу и сельскому хозяйству НКР” 1 кг ячменя можно приобрести наличными по цене 85 драмов, а гражданам, у которых имеются соответствующие обязательства перед фондом, будет предоставлена возможность сдать урожай по более высокой цене – 95 драмов.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» сообщил исполнительный директор “Фонда содействия селу и сельскому хозяйству НКР” Ашот Бахшиян.
«На складах фонда в Арцахе цена 1 кг пшеницы составляет 95 драмов, а  при наличии обязательств перед фондом граждане смогут сдать урожай по более высокой цене – за 1 кг  105 драмов», – сказал А.Бахшиян, сообщив, что, как и в предыдущие годы, в нынешнем году в Ереване будет действовать арендованный фондом склад, где цена за килограмм хранящегося зерна с учетом дорожных расходов будет на 15 драмов выше установленных в Арцахе цен.
По словам A.Бахшияна, переработка пшеницы будет осуществляться с помощью мукомольных мельниц. «По результатам проведенного фондом мониторинга было предложено установить цену приблизительно от 105 до 120 драмов за килограмм, в зависимости от содержания клейковины», - добавил А. Бахшиян.