Կրեմլում պատմել են Պուտինի եւ Թրամփի առաջիկա հանդիպման մասին
Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կարող Է կայանալ «Մեծ քսանյակի» երկրների՝ Համբուրգում կայանալիք գագաթնաժողովում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, «Իզվեստիա» թերթին պատմել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Ընդ որում, նրա խոսքով՝ հանդիպման ստույգ ամսաթիվը դեռեւս հայտնի չԷ:
Նախագահի մամուլի քարտուղարը նաեւ ընդգծել Է, որ առայժմ նախատեսված Է միայն երկու երկրների ղեկավարների զրույցը: Բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ մամուլի համար հայտարարություններ չեն արվելու:
Պուտինը եւ Թրամփը մայիսի 2-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում պայմանավորվել են անձնական հանդիպում կազմակերպել G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում, որը հուլիսի 7-8-ին կայանալու Է Համբուրգում:

В Кремле рассказали о предстоящей встрече Путина и Трампа
Встреча президентов России и США Владимира Путина и Дональда Трампа может состояться в Гамбурге на саммите стран «большой двадцатки».
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня  АРЦАХПРЕСС - Об этом газете «Известия» рассказал пресс­ секретарь президента Дмитрий Песков.
При этом, по его словам, точная дата встречи пока не согласована.
Также пресс­секретарь президента подчеркнул, что пока предусмотрен только разговор двух лидеров. Заявления для прессы по итогам переговоров делать не планируется.
Путин и Трамп в ходе телефонного разговора 2 мая договорились об организации личной встречи в рамках саммита G20, который пройдет в Гамбурге 7­8 июля.