Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է Հարավային Օսիայի Խորհրդարանի նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է Հարավային Օսիայի Խորհրդարանի նորընտիր նախագահ Պյոտր Գասիևին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ,  8 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից՝ նամակում մասնավորապես ասված է.
«Հարգարժան պարոն Գասիև,
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հարավային Օսիայի Հանրապետության Խորհրդարանի Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր գործունեությունը այդ բարձր պետական պաշտոնում կնպաստի Հարավային Օսիայի Հանրապետությունում ժողովրդավարության և օրենսդրական դաշտի առաջընթաց զարգացմանը, Հարավային Օսիայի Հանրապետութան և Արցախի Հանրապետության ժողովուրդների միջև բարեկամական հարաբերությունների պահպանմանն ու ամրապնդմանը»:

Спикер парламента НКР поздравил новоизбранного председателя Парламента Южной Осетии
Председатель Национального собрания Республики Арцах (Нагорно­ Карабахской Республики) Ашот Гулян направил поздравительное письмо новоизбранному председателю Парламента Южной Осетии Петру Гассиеву.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июня  АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-­службе НС НКР, в письме, в частности, говорится:
"От имени Национального Собрания Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас по случаю избрания Председателем Парламента Республики Южная Осетия.
Уверен, что Ваша деятельность на столь высоком государственном посту будет способствовать поступательному развитию демократии и законодательной базы РЮО, сохранению и укреплению дружественных отношений между народами Республики Южная Осетия и Республики Арцах".