Բրյուսելում բելգիահայ համայնքը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Հարյուրավոր բելգիահայեր հավաքվել են Բրյուսելի շրջաններից մեկում, որպեսզի հարգեն Օսմանյան Թուրքիայում հայերի, հույների ու ասորիների ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Միջոցառումը տեղի է ունեցել հուշատախտակի մոտ, որը բացվել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին։ Հավաքվածները ցավով ընդգծել են, որ Բելգիայի խորհրդարանը դեռևս չի ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը։
Բելգիահայերի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչ Լյուկ Աթասը նշեց, որ բոլոր սերունդները պետք է իմանան, թե ինչ է կատարվել ժամանակին իրենց տատիկ-պապիկների հետ։

Brussels Armenians honor Genocide victims
Around 200 people gathered in Jette, a municipality in the Brussels-Capital Region of Belgium, in memory of the Aramaic, Pontic Greek, and Armenian genocide victims in the Ottoman Empire.
STEPANAKERT, JUNE 21, ARTSAKHPRESS: The ceremony took place at the location where a plaque was unveiled in 2015, to commemorate the centennial of Armenian Genocide, according to The Brussels Times.
“It is vital to continue to commemorate this genocide. Our children should be aware of what happened to their parents and grandparents,” said Luc Atas from the Federation of Belgian Armenians.