Կարեն Կարապետյանն առանձնազրույց է ունեցել է Բելառուսի իր գործընկերոջ հետ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ղազախստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների օրակարգը և հետագա զարգացման հեռանկարները: Անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում է գտնվում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով:

Премьер-министр Армении обсудил с белорусским коллегой повестку двусторонних экономических связей
В рамках рабочего визита в Казахстан премьер-министр Армении Карен Карапетян провел беседу со своим белорусским коллегой Андреем Кобяковым.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 aвгуста АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Правительства, была обсуждена повестка армяно-белорусских экономических связей и перспективы их дальнейшего развития. В ходе встречи был также затронут ряд вопросов, касающихся  взаимодействия в рамках ЕАЭС.
Отметим, что премьер-министр Армении Карен Карапетян находится в Астане, где примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета.