Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը մեկ շաբաթում խախտել է շուրջ 160 անգամ
Օգոստոսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ շուրջ 160 անգամ,  հայկական դիրքերի ուղղութամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը այդ ընթացքում շարունակել են սահմանված կարգի համաձայն տանել մարտական հերթապահություն եւ տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը:

The relative calm, which was established several weeks ago along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces, was maintained also from August 20 to 26.
Azerbaijan violated ceasefire about 160 times within one week
STEPANAKERT, AUGUST 26, ARTSAKHPRESS: During this time the adversary violated the ceasefire around 160 times by firing more than 2,000 shots toward the Republic of Artsakh military positions, and with different-caliber shooting weapons, informed the press service of the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
But the NKR Defense Army vanguard units continued carrying out their military watch, in accordance with the established order, and being in command of the operational and tactical situation.