Դե Միստուրան ժամանել Է Թեհրան եւ հանդիպումներ Է անցկացնում Սիրիայի խնդրի շուրջ
Սիրիայի խնդրով ՄԱԿ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Ստաֆան դե Միստուրան ժամանել Է Թեհրան՝ Սիրիայի հարցի շուրջ հանդիպումներ անցկացնելու Իրանի պաշտոնատարների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին, հայտնել Է Իրանի պետական հեռուստատեսությունը:
Նրա տվյալներով՝ դե Միստուրան ներկայում բանակցում Է Իրանի արտաքին գործերի փոխնախարար Հոսեյն Ջաբերի Անսարիի հետ՝ քննարկելով սիրիական թեմայով վերջին իրադարձությունները եւ Աստանայի բանակցությունները:
Օգոստոսի 28-ին ավելի ուշ նա հանդիպում կունենա Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆի եւ Աստանայի գործընթացին մասնակցող իրանական թիմի հետ: Սիրիայի շուրջ Աստանայի բանակցությունների վեցերորդ փուլը պլանավորված Է սեպտեմբերի երկրորդ տասնօրյակում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Staffan de Mistura arrives in Tehran to discuss Syria
The UN Special Envoy for Syria Staffan de Mistura arrived in Tehran for the meetings on the Syrian issue with Iranian officials, RIA Novosti reported citing Iranian state television.
STEPANAKERT, AUGUST 28, ARTSAKHPRESS: According to him, de Mistura is currently meeting with Iranian Deputy Foreign Minister Hossein Jaberi Ansari to discuss the latest developments on the Syrian issue and the Astana talks.
Later on Monday, he will meet with Foreign Minister Mohammed Javad Zarif and the Iranian team participating in the Astana process.
The sixth round of Astana talks on Syria is set for the second decade of September. The previous fifth international meeting on the settlement of the crisis in Syria was held in Astana on July 4-5.