Բացվել է Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհը
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի բացման արարողությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ճանապարհը կառուցվել է համայն հայության նվիրատվություններով՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից 2013 և 2014 թվականների հեռուստամարաթոնների ընթացքում հավաքագրված միջոցների և Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունների աջակցությամբ։ Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Պարգև Սրբազանի հետ այցելել են նաև Դադիվանք՝ ծանոթացել վանական համալիրում իրականացվող վերականգնողական աշխատանքների ընթացքին և մոմ վառել Դադիվանքի Սբ. Աստվածածին Կաթողիկե եկեղեցում:
Հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանում այսօր կայցելեն նաև գինու նորաբաց գործարան:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 2-ին մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կմասնակցի Արցախի Հանրապետության հռչակման 26-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:

Opening ceremony of Vardenis-Martakert highway was held
While on a working visit to the Republic of Artsakh, President of Armenia Serzh Sargsyan on September 1 attended the opening ceremony of Vardenis-Martakert highway together with Artsakh President Bako Sahakyan, press service of the President’s Office told.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 1, ARTSAKHPRESS: The highway has been constructed by the donations of all Armenians, including the funds raised by Hayastan All-Armenian Fund during the 2013 and 2014 telethons and with the support of the governments of Armenia and Artsakh.
Accompanied by Pargev Srbazan, the Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church, Presidents Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan visited Dadivank to get acquainted with the reconstruction work underway in the monastic complex and lit a candle at the Holy Virgin Church of Dadivank.
The Presidents of the two Armenian States will also visit the newly opened wine factory in Askeran region of the Republic of Artsakh.
President Serzh Sargsyan on September 2 in Stepanakert will take part in the celebrations on the occasion of the 26th anniversary of the Independence of Artsakh Republic.