Խնձրիստանում նոր համայնքային կենտրոն է կառուցվում
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Տորոնտոյի տեղական մարմնից անանուն ամուսինների և Արցախի կառավարության համաֆինանսավորմամբ Ասկերանի շրջանի Խնձրիստան գյուղում կառուցվում է երկհարկանի համայնքային կենտրոն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության կապիտալ շինարարության վարչության տեխհսկիչ Կարեն Գարայանն ասել է, որ կառուցվող համայնքային կենտրոնում տեղակայված են լինելու գյուղապետարանը` օժանդակ աշխատասենյակներով, բուժկետը, համայնքի երիտասարդների հանգստի ու ժամանցի կենտրոնը և մեկ հարկանի հանդիսությունների սրահը` նախատեսված 250 հոգու համար:
«Շինարարական աշխատանքները սկսվել են ընթացիկ տարվա գարնանը: Արդեն ավարտվել է առաջին հարկի պատերի շարվածքը. այժմ կատարվում են բետոնային աշխատանքները: Շենքը նախատեսվում է շահագործման հանձնել գալիք տարի»,-ասել է Կ. Գարայանը և հավելել, որ նախագծով նախատեսված է բարեկարգել և ասֆալտապատել նաև հարակից տարածքը:

Community center is being built in Khndzristan village of Askeran region, Artsakh
A two-story community center is being built in Khndzristan village of Askeran region, Artsakh with the co-financing of the Toronto affiliate of the Hayastan All-Armenian Fund anonymous spouses and the Artsakh Government.
STEPANAKERT, OCTOBER 13, ARTSAKHPRESS: In an interview with “Artsakhpress”, the representative of the Ministry of Urban Development of the Artsakh Republic Karen Garayan, said that the new community center will house the mayor’s office, an entertainment center, an events hall that can accommodate 250 people and  a medical clinic.
"Construction works have begun in spring of the current year. The wall of the first floor has already been built. Now concrete works are being carried out. The building is expected to be put into operation next year," K. Sargsyan said. He also added that improvement and asphalting works of the surrounding area is planned.