Նախագահի հրամանագրով՝ ՊԲ-ում հրամանատարական փոփոխություններ են կատարվել
Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետի պաշտոնից։
Նախագահի  հրամանագրով՝  ՊԲ-ում  հրամանատարական  փոփոխություններ  են  կատարվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ։

President Bako Sahakyan signed a decree on releasing major-general Kamo Vardanyan from the post of first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army military unit N 19916, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
President Bako Sahakyan makes new appointment
STEPANAKERT, OCTOBER 14, ARTSAKHPRESS: According to another Presidential decree major-general Karen Abrahamyan was appointed first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army military unit N19916.