Բակո Սահակյանը Բրյուսել քաղաքում այցելել է Ֆլամանդական խորհրդարան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 18-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Ֆլամանդական խորհրդարան, հանդիպել պատգամավորների հետ եւ ներկա գտնվել Արցախի հետ բարեկամության խմբի ստեղծման հանդիսավոր արարողությանը:
Բակո Սահակյանը  Բրյուսել քաղաքում այցելել է Ֆլամանդական խորհրդարան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նրանց, ում ջանքերի շնորհիվ հնարավոր եղավ ձեւավորել այս խումբը, նշելով, որ այն՝ որպես Ֆլանդրիայի ու Արցախի միջեւ անկեղծ բարեկամության խորհրդանիշ, հավաստում է երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու պատրաստակամությունն ու նվիրվածությունը համընդհանուր արժեքներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ներկայիս Բելգիայի տարածքում Ֆլանդրիան հայկական սփյուռքի ամենահին օջախն է, որտեղ հայ համայնքը դարեր շարունակ յուրօրինակ կամուրջ է հանդիսանում արեւմուտքի ու արեւելքի, պատմական հայրենիքի եւ գեղեցիկ այս երկրի միջեւ, հավելելով, որ հարաբերությունների նման հարուստ պատմությունը, բնական է, պետք է իր դրական ազդեցությունն ունենա ներկա ժամանակահատվածի վրա:

Бако Саакян в Фламандском парламенте присутствовал на церемонии создания Группы дружбы с Арцахом
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 18 октября в Брюсселе посетил Фламандский парламент, встретился с депутатами и присутствовал на торжественной церемонии создания Группы дружбы с Арцахом.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 октября АРЦАХПРЕСС  - Об этом сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Президент Саакян выразил благодарность всем, кто приложил усилия для формирования этой группы,  отметив, что она, будучи символом искренней дружбы между Фландрией и Арцахом, подтверждает готовность развивать двусторонние отношения и преданность всеобщим ценностям.
Глава государства подчеркнул, что на территории нынешней Бельгии Фландрия является  самым древним очагом армянской диаспоры, и армянская община выступает в качестве своеобразного моста между западом и востоком, исторической родиной и этой прекрасной страной.
Президент Саакян  добавил, что такая богатая история отношений должна оказать свое положительное влияние на современный период.