ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավարին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության, սահմանամերձ համայնքներում բնակչության կենսամակարդակի բարելավման, ինչպես նաև ղարաբաղյան հակամարտության արդյունքում անհայտ կորած անձանց որոնման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը բարձր են գնահատել համագործակցության ներկայիս մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել ջանքեր գործադրել համագործակցությունը հնարավորինս խթանելու և առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:

Министр обороны Армени высоко оценил сотрудничество с МККК
Министр обороны Армении Виген Саркисян принял главу делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Каролин Дуйези.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 октября АРЦАХПРЕСС  - Об этом сообщили в пресс-службе Министерства обороны Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы двустороннего сотрудничества, повышения уровня жизни в приграничных селах, а также вопросы, связанные с поиском пропавших без вести в результате карабахского конфликта.
Стороны высоко оценили нынешний уровень сотрудничества и выразили готовность приложить усилия для продвижения, его активизации, а также сделать его более продуктивным.