Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել «Ռուսական արջուկ. լեզվաբանություն բոլորի համար» միջազգային մրցույթը
ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության և «Այբ» կրթական հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտում դպրոցականների միջև անց է կացվել «Ռուսական արջուկ. լեզվաբանություն բոլորի համար» միջազգային մրցույթը` ռուսերեն առարկայից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի փոխնախարար Միքայել Համբարձումյանն ասել է, որ մրցույթի նպատակն է մասսայականացնել ռուսերենը, զարգացնել մատաղ սերնդի տրամաբանությունն ու լեզվամտածողությունը՝ հարստացնելով նրանց բառապաշարը, և հավելել, որ, հաշվի առնելով որոշ կազմակերպչական հարցեր, Արցախի ոչ բոլոր կրթօջախներն են ներառվել ծրագրում:
«Մրցույթին մասնակցում են Ստեփանակերտի 13 դպրոցների 3-12-րդ դասարանների 320 աշակերտներ և հիմնական առաջադրանքները տրամաբանական բնույթի են»,- նշել է Մ. Համբարձումյանը՝ ավելացնելով, որ «Ռուսական արջուկ»-ն Ստեփանակերտում կազմակերպվում  է  վեցերորդ անգամ:

В Степанакерте состоялся международный конкурс "Русский медвежонок - языкознание для всех"
По инициативе министерства образования, науки и спорта Республики Арцах и образовательного фонда «Айб» в Степанакерте состоялся конкурс среди школьников “Русский медвежонок - лингвистика для всех" по предмету русского языка.
В Степанакерте состоялся международный конкурс
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту “Арцахпресс” заместитель министра образования, науки и спорта Республики Арцах Микаэл Амбарцумян отметил, что целью конкурса является популяризация русского языка, развитие логики и лингвистического мышления подрастающего поколения, обогащение их словарного запаса . При этом он добавил , что с учетом некоторых организационных вопросов не все учебные заведения были включены в программу.
"В конкурсе приняли участие 320 учеников  3-12 классов 13 школ Степанакерта . Основные задания носили логический характер», - сказал М.Амбарцумян, добавив, что конкурс проходит в Степанакерте  в шестой раз.