Բակո Սահակյանը Ֆրանսիայում այցելել է հեռախոսամարաթոնի կենտրոն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի Հանրապետություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը նախագահ Սահակյանը Փարիզում այցելել է Ֆրանսիայում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված հեռախոսամարաթոնի կենտրոն, հանդիպել հիմնադրամի տեղական կառույցի պատասխանատուների եւ գործընթացում ընդգրկված երիտասարդ կամավորների հետ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի մասնակցությունն Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում, շնորհակալություն հայտնել հեռախոսամարաթոնի կազմակերպման մեջ ներգրավված մարդկանց՝ նրանց կատարած աշխատանքի, Արցախի նկատմամբ ընդգծված վերաբերմունքի, նրա հոգսերով ապրելու եւ մշտական աջակցության համար:

Karabakh President in France, visits Phonethon center in Paris
On 19 November the Artsakh Republic delegation headed by President Bako Sahakyan arrived in the French Republic with a working visit, Central Information Department of the Office of the Artsakh President informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, NOVEMBER 20, ARTSAKHPRESS:On the same day in Paris President Sahakyan visited the Phonethon center organized in France by the “Hayastan” All-Armenian Fund, met with responsible officials of the fund’s local body and young volunteers engaged in the process.
Bako Sahakyan highlighted the participation of the “Hayastan” All-Armenian Fund’s French branch in the realization of various programs in Artsakh, expressed gratitude to the people involved in the organization of the Phonethon for their work, special attitude towards Artsakh, sharing its concerns and consistent support.