Դեկտեմբերի 28-ին տեղի կունենա «Արցախի ազգային վիճակախաղ»-ի հերթական խաղարկությունը
Դեկտեմբերի 28-ին, ժամը 11:00-ին Ստեփանակերտի «Վալլեքս Գարդեն հոթել» հյուրանոցային համալիրում տեղի է ունենալու «Արցախի ազգային վիճակախաղ»-ի հինգերորդ թողարկման խաղարկությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Արցախի ազգային վիճակախաղ» ՓԲԸ տնօրեն Ալեքսանդր Արզումանյանն ասել է, որ շրջանառության մեջ դրված 60 հազար տոմսերից ընդհանուր առմամբ՝ Արցախում և Հայաստանում իրացվել է 30 հազար 226-ը:
Տնօրենը նշել է, որ խաղարկության ընթացքն ուղիղ եթերով կհեռարձակվի վիճակախաղի պաշտոնական կայքէջով. այնտեղ կտեղադրվեն նաև շահած բոլոր տոմսերի համարները:
Խոսելով վիճակախաղի այս տարվա համար խաղարկվող շահումների մասին՝ Ա. Արզումանյանը նաև տեղեկացրել է, որ մրցանակային ֆոնդի շուրջ 131 մրցանակներից  81-ն արցախյան արտադրության տարբեր չափսերի գորգեր են, 20-ը` թթի փայտից պատրաստված 10 լիտրանոց տակառներ՝ լցված թթի օղիով,10 հատ Արմֆոն հեռախոսներ և 20 հատ էլ 25 հազար դրամ:
«Վիճակախաղի արդյունքում ստացված ամբողջ հասույթն այս տարի կուղղվի Արցախում որևէ սոցիալական ծրագրի իրականացման գործին»,- ավելացրել է Ա. Արզումանյանը և հավելել, որ 2018 թվականին տեղի է ունենալու նաև բոնուսային շահումային ֆոնդի խաղարկություն, որը ձևավորվել է 2016 թվականի խաղարկության արդյունքում:
Նշենք, որ 2013թ-ին մեկնարկած վիճակախաղի ընթացքում հավաքագրված ֆինանսական միջոցները ուղղվել են Քաշաթաղի   շրջանի  Իշխանաձոր համայնքում  բնակարանների  կառուցմանը:

28 декабря состоится очередной розыгрыш «Национальной лотереи Арцаха»
28 декабря в 11:00 в гостиничном комплексе Vallex Garden Hotel г.Степанакерта состоится 5-й розыгрыш «Национальной лотереи Арцаха».
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» руководитель проекта, директор ЗАО « Национальная лотерея Арцаха» Александр Арзуманян отметил, что из находящихся в обороте 60 тысяч билетов в Арцахе и Армении реализовано 30 тысяч 226.
Директор отметил, что за происходящим можно следить из любой точки мира с помощью прямой трансляции на официальном сайте лотереи. Здесь же будут выставлены номера всех выигрышных билетов.
"В ходе мероприятия разыгрывается 131 приз, в том числе 81 ковер арцахского производства, 20 тутовых водок в бочонках, 10 армфонов и денежные призы", - сказал Арзуманян.
«Все доходы от лотереи будут направлены на реализацию социальных программ в Арцахе. Также состоится бонусный розыгрыш призового фонда, который сформировался в результате розыгрыша 2016 года», - добавил Арзуманян.
Финансовые средства, собранные в результате стартовавшей в 2013 году лотереи, были направлены на строительство жилья в селе Ишханадзор Кашатагского района.