Հայաստանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է ԼՂ խնդիրը փուլային տարբերակով լուծելու Լավրովի հայտարարությանը
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման տարբերակների վերաբերյալ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Խոսքը գնում է փաթեթային լուծման մասին՝ փուլային իրականացմամբ, ինչի վերաբերյալ բազմաթիվ անգամ հայտարարել են համանախագահ երկրները»,- ասաց ՀՀ արտգործնախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Լավրովը, տարեկան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ խոսելով ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ, հայտարարել էր. «Այս հիմնախնդիրը մեկ փաստաթղթում մեկընդմիշտ հնարավոր չէ լուծել: Անհրաժեշտ է փուլային մոտեցում, որը կարտացոլի համաձայնությունն այն մասին, ինչ հնարավոր է հիմա և կհստակեցնի աշխատանքի ուղիները այն հարցերի շուրջ, որոնք կարիք ունեն հավելյալ քննարկումների՝ հանուն վերջնական կարգավորման, որը իր մեջ կներառի նաև Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը»:

Armenian MFA comments on Russian FM’s statement to settle NK conflict by step-by-step approach
Armenia’s ministry of foreign affairs commented on the statement of Russian foreign minister Sergey Lavrov on the ways of settling the Nagorno Karabakh conflict.
STEPANAKERT, JANUARY 15, ARTSAKHPRESS:“The talk is about the package settlement, through step-bystep implementation over which the cochair countries have repeatedly stated”, Armenian foreign ministry spokesman Tigran Balayan said.
During an annual press conference the Russian FM, talking about the NK conflict settlement, noted: “This conflict cannot be solved once in one document. A step-by-step approach is needed which wil reflect an agreement on what is possible now and wil clarify the activity directions on issues that need further discussions for the final settlement which wil include the issue of the status of Nagorno Karabakh”.