Ստեփանակերտը կունենա նոր ծննդատուն
Ստեփանակերտում կառուցվող «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն»-ը նախատեսվում է շահագործման հանձնել այս տարի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին, հունվարի 22-ին կայացած մամլո ասուլիսին ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Ըստ նախարարի՝  Ստեփանակերտի պոլիկլինիկայի տարածքում  գտնվող  11 հազար 800 քառ./մ մակերեսով շենքի առաջին մասնաշենքը՝  հատկացվելու է ծննդատանը և դրա համար առանձին նախագիծ են պատվիրել. այնտեղ  արդեն  ընթանում են շինարարական աշխատանքներ:
«Ավարտվել են շենքի ներքին և արտաքին բոլոր կոմունիկացիաները: Ավարտման փուլում են նաև շենքի հարդարման աշխատանքները: Երկրորդ մասնաշենքը, որն զբաղեցնում է 3800 քառ./մ տարածք ևս հատկացվելու է առողջապահական համակարգին. այնտեղ տեղակայվելու է նաև արյան փոխներարկման կենտրոնը»,-հավելել է Կ. Շահրամանյանը:

У Степанакерта будет новый родильный дом
Строящийся в Степанакерте «Центр охраны здоровья матери и ребёнка» планируется сдать в эксплуатацию в текущем году.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 января АРЦАХПРЕСС - Как передаёт корреспондент «Арцахпресс», об этом на состоявшейся 22 января пресс-конференции заявил министр градостроительства Республики Арцах Карен Шахраманян.
По словам министра, первый корпус находящегося на территории Степанакертской поликлиники здания общей площадью 11,800 квадратных метров будет отведён под роддом.В этих целях составлен отдельный проект,и уже начаты строительные работы .
«Завершены внутренние и внешние коммуникации,на заключительной стадии находятся отделочные работы. Второй корпус /общей плошадью 3800 квадратных метров/ также будет предоставлен здравоохранительной системе. Здесь же разместится центр переливания крови », - добавил К. Шахраманян.