Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության գալիք ծրագրերին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության 2017 թվականի գործունեության եւ 2018 թվականին նախատեսված ծրագրերի հետ կապված հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ հատուկ անդրադարձ է կատարվել Կաշենի լեռնահանքային համալիրում իրականացվող աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ «Բեյզ Մեթըլս»-ը հանդիսանում է հանրապետության ամենախոշոր արտադրական միավորումներից մեկը, որի գործունեությունից է նաեւ կախված մի շարք ոլորտներում տարբեր ծրագրերի հաջող իրականացումը՝ հավելելով, որ հանքարդյունաբերության ոլորտը եւ դրա զարգացումը մշտապես լինելու են պետության ուշադրության կենտրոնում:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, «Բեյզ Մեթըլս» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արթուր Մկրտումյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное деятельности компании «Бейз Метлс»
20 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное деятельности компании «Бейз Метлс» в 2017-ом году и программам, намеченным на 2018-ый год, как сообщает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 февраля, АРЦАХПРЕСС - Особое внимание было уделено работам, проводимым в горнорудном комплексе Кашен.
Глава государства отметил, что «Бейз Метлс» является одной из самых крупных производственных единиц республики, и в том числе от ее деятельности зависит успешная реализация разных программ в ряде сфер. При этом Президент добавил, что горнорудная сфера и ее развитие всегда будут находиться в центре внимания государства.
В совещании приняли участие госминистр Араик Арутюнян, генеральный директор ЗАО «Бейз Метлс» Артур Мкртумян, другие должностные лица.