Բակո Սահակյանը մասնակցել է ոստիկանության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Բակո Սահակյանը մասնակցել է  ոստիկանության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատանքը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին օպերատիվ ծառայողական գործունեություն իրականացնելու ընթացքում ոստիկանությունից եւս պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Հանցավորության դեմ տարվող պայքարում անհրաժեշտ է հատուկ ուշադրություն դարձնել օպերատիվ հնարավորությունների ընդլայնման եւ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ուժեղացման վրա՝ նախնական փուլում հանցագործությունների կանխարգելման ու չեզոքացման նպատակով»,- իր ելույթում ընդգծել է երկրի ղեկավարը, համոզմունք հայտնելով, որ ոստիկանության ղեկավարությունը եւ ողջ անձնակազմը պատրաստակամ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները, ինչի համար համակարգում առկա է համապատասխան ներուժ:

Президент Бако Саакян принял участие в заседании коллегии полиции Республики Арцах по обобщению итогов деятельности
21 февраля Президент Бако Саакян принял участие в заседании коллегии полиции Республики Арцах по обобщению итогов деятельности в 2017-ом году.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 февраля, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах.
Президент дал в целом удовлетворительную оценку работе полиции за отчетный период.
Бако Саакян отметил, что и в 2018-ом году от полиции потребуется ежедневная кропотливая работа в процессе выполнения оперативной служебной деятельности.
«В борьбе против преступности необходимо уделять особое внимание расширению оперативных возможностей и усилению профилактической работы с целью предупреждения и нейтрализации преступлений на начальном этапе», – подчеркнул в своем выступлении глава государства, выразив уверенность, что руководство и весь личный состав полиции готовы решать поставленные перед ними задачи, для чего в системе имеется соответствующий потенциал.