Բակո Սահակյանը մասնակցել է ոստիկանության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Բակո Սահակյանը մասնակցել է  ոստիկանության գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատանքը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին օպերատիվ ծառայողական գործունեություն իրականացնելու ընթացքում ոստիկանությունից եւս պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Հանցավորության դեմ տարվող պայքարում անհրաժեշտ է հատուկ ուշադրություն դարձնել օպերատիվ հնարավորությունների ընդլայնման եւ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ուժեղացման վրա՝ նախնական փուլում հանցագործությունների կանխարգելման ու չեզոքացման նպատակով»,- իր ելույթում ընդգծել է երկրի ղեկավարը, համոզմունք հայտնելով, որ ոստիկանության ղեկավարությունը եւ ողջ անձնակազմը պատրաստակամ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները, ինչի համար համակարգում առկա է համապատասխան ներուժ:

On 21 February President Bako Sahakyan partook at the reporting meeting of the Artsakh Republic Police Board summarizing the results of the structure’s activity in 2017, Central Information Department of the Office of the Artsakh President informed Artsakhpress.
President attends meeting of Artsakh Police Board
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS:The President rated the activity of the Police during the reporting period as overall satisfactory.
Bako Sahakyan noted that a daily painstaking work would be required from the police in the course of operative activities to be carried out in 2018.
“During the struggle against crime it is necessary pay special attention to the expansion of operative capabilities and strengthening preventive works for obviation and neutralization of crimes at the initial stage”, underlined the Head of the State in his speech, expressing confidence that the police authorities and the whole staff were ready to solve the issues they faced for which the system had an appropriate potential.