Հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում դիտարկում է անցկացվել
Հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում` Տավուշի մարզում, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից փետրվարի 21-ին անցկացվել է հերթական դիտարկումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Սահմանագոտու հայկական կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի դաշտային օգնականներ Գենադի Պետրիկան և Օգնեն Յովիչը: Սահմանային դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Ռելիեֆային բարդ պայմաններից ելնելով` կողմերի միջև տեսադիտարկում ապահովել հնարավոր չի եղել և դիտարկումն իրականացվել է ըստ կողմնորոշիչ ուղղությունների տեղեկություններ փոխանակելու միջոցով:
Սահմանային դիտարկման շրջանակում կայացել է նաև ճեպազրույց, որի ընթացքում ԵԱՀԿ պաշտոնյաներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վիճակագրությունը:

The Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office on February 21 conducted a monitoring in the north-eastern part of the ArmenianAzerbaijani border, in Tavush province, the Armenian defense ministry said.
OSCE conducts monitoring on Armenia-Azerbaijan border
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS:From the Armenian side the monitoring was conducted by the field assistants to the OSCE Chairperson-in-Office Ghenadie Petrica and Ognjen Jovic. No ceasefire violations were registered during the monitoring.
Due to difficult relief conditions, it was impossible to ensure video surveillance between the sides and the monitoring was conducted by exchanging information according to orientation directions.
Within the frames of the monitoring a briefing was held during which the OSCE officials were introduced on the current situation on the Armenian-Azerbaijani state border and the statistics of ceasefire violations by the Azerbaijani armed forces