ԼՂ հիմնախնդիրը քննարկում ենք մեր գործընկերների հետ. ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ
Ռուսաստանի Դաշնությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցը պարբերաբար քննարկում է իր գործընկերների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հիմնախնդիրը պարբերաբար քննարկվում է Ռուսաստանի և Թուրքիայի կողմից:
«Թեման քննարկվում է մեր մի շարք գործընկերների հետ: Խոսքը թե համանախագահների, թե տարածաշրջանի երկրների մասին է: Դա նորմալ է, դա դիվանագիտական աշխատանքի մաս է»,- ասաց Զախարովան:
ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը և Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հանդիպել էին մարտի 14-ին Մոսկվայում:

‘We discuss NK conflict with our partners’, says Russia’s foreign ministry spox
Russia regularly discusses the Nagorno Karabakh conflict settlement with its partners, Russian foreign ministry spokeswoman Maria Zakharova said during a press briefing, in response to a question whether Russia and Turkey regularly discuss the NK conflict.
STEPANAKERT, MARCH 15, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:“The topic is being discussed with several our partners. The talk relates to both the Co-Chairs and the countries of the region. This is normal and is part of diplomatic work”, Zakharova said.
Russian foreign minister Sergey Lavrov and his Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu met in Moscow on March 14.