Ստեփանակերտում կկազմակերպվի «Արցախը 1918-1920 թթ». թեմայով ցուցահանդես
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունն Արցախի պետական պատմաերկրագիտական թանգարանի հետ համատեղ մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում մայիսին կազմակերպելու է «Արցախը 1918-1920 թթ». թեմայով ցուցահանդես:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը և ընդգծել, որ այն նվիրված է Հայաստանի առաջին Հանրապետության 100-ամյակին:
«Ցուցահանդեսին ներկայացվող նյութերը տրամադրելու է Հայաստանի ազգային արխիվը: Ցուցադրվելու են 1918-1920 թթ. վերաբերող փաստաթղթեր, լուսանկարներ: Նախապատրաստական աշխատանքները դեռևս ընթացքի մեջ են»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

В Степанакерте будет организована выставка по теме «Арцах 1918-1920»
Министерство культуры по делам молодежи и туризма Республики Арцах в мае организует выставку по теме «Арцах 1918-1920» совместно с Государственным историческим музеем Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 марта, АРЦАХПРЕСС – Как сообщил в беседе с АРЦАХПРЕСС Начальник отдела культурного наследия и народного творчества Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Еразик Даниелян, что это мероприятие посвящено 100-летию Первой Республики Армения.
«Экспонаты будут представлены Национальным архивом Армении. Будут выставлены документы и фотографии за 1918-1920 годы. Подготовительные работы все еще ведутся», - добавил Е. Даниелян.