Ստեփանակերտում կկազմակերպվի «Արցախը 1918-1920 թթ». թեմայով ցուցահանդես
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունն Արցախի պետական պատմաերկրագիտական թանգարանի հետ համատեղ մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում մայիսին կազմակերպելու է «Արցախը 1918-1920 թթ». թեմայով ցուցահանդես:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը և ընդգծել, որ այն նվիրված է Հայաստանի առաջին Հանրապետության 100-ամյակին:
«Ցուցահանդեսին ներկայացվող նյութերը տրամադրելու է Հայաստանի ազգային արխիվը: Ցուցադրվելու են 1918-1920 թթ. վերաբերող փաստաթղթեր, լուսանկարներ: Նախապատրաստական աշխատանքները դեռևս ընթացքի մեջ են»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

Exhibition entitled “Artsakh 1918-1920” to be organized in Stepanakert
In May, within the frames of events dedicated to the May celebrations, Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism along with the State History Museum of Artsakh will organize an exhibition under the theme “Artsakh 1918-1920’’.
STEPANAKERT, MARCH 27, ARTSAKHPRESS:Head of cultural heritage of folk arts department of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, Erazik Danielyan, told Artsakhpress about the aforesaid. She emphasized the exhibition is dedicated to the 100th anniversary of the first Armenian Republic.
“The Armenian National Archive will provide the material to be presented at the exhibition. Documents and photos concerning [the events of] 1918-1920 will be exhibited. Preparatory works are underway,’’ Erazik Danielyan added.