Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «ԱրմՀայԹեք-2018» միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 29-ին Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում ներկա է գտնվել մարտի 29-ից 31-ը անցկացվող՝ սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայԹեք-2018» երկրորդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, որի կապակցությամբ ելույթներով հանդես են եկել պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ցուցահանդեսի բացման առիթով կազմակերպված մշակութային ծրագիրը և հատուկ նշանակության ջոկատի ցուցադրությունը դիտելուց հետո Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսում: «ԱրմՀայԹեք-2018»-ը նպատակ ունի երկխոսության արդյունավետ հարթակ դառնալու մասնակից երկրների զինվորականների, գիտական և գործարար շրջանակների միջև: Կազմակերպիչների հավաստմամբ, ցուցահանդեսին իրենց տաղավարներով մասնակցում են ինչպես հայկական, այնպես էլ արտերկրյա կազմակերպություններ, այդ թվում՝ Ռուսաստանից, Հնդկաստանից, Գերմանիայից, Իտալիայից, Ֆրանսիայից, Չինաստանից և այլ երկրներից: Հանրապետության Նախագահը ծանոթացել է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների բնագավառում ինչպես հայկական կազմակերպությունների նվաճումներին, այնպես էլ արտերկրյա կազմակերպությունների արտադրատեսականուն:
«ԱրմՀայԹեք-2018» երկրորդ միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսված է նաև գիտագործնական ծրագիր, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան են ժամանել ավելի քան 10 երկրների պատվիրակություններ և ՀԱՊԿ-ի պատվիրակությունը:

President Sargsyan attends opening of ArmHiTec 2018 International Defense exhibition in Yerevan
President of Armenia Serzh Sargsyan attended the opening of the 2nd ArmHiTec 2018 International Armaments and Defense Technology Exhibition in Yerevan. The exhibition is held March 29 – March 31 in the Yerevan Expo facility.
STEPANAKERT, MARCH 29, ARTSAKHPRESS:Defense minister Vigen Sargsyan and CSTO deputy Secretary general Valery Semerikov delivered opening remarks at the event.
After viewing the cultural program and exhibition of a special squad on the occasion of the grand opening, the President toured the fair.
The event aims at becoming a productive platform for dialogue between the military, scientific and business circles of participating countries.
In addition to Armenian companies, representatives from Russia, India, Germany, Italy, France, China and other countries are participating in the exhibition.
The Armenian President viewed both Armenian-made defense technologies and armaments, as well as the production of foreign companies.
Delegations from more than 10 countries, as well as the CSTO delegation, arrived in Armenia to participate in a scientific program as part of the exhibition.