Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազնը նախազգուշացրել Է Իրանի հետ հնարավոր պատերազմի մասին
Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազն Մուհամեդ բեն Սալման ալ Սաուդը նախազգուշացրել Է 10-15 տարի անց Իրանի հետ հնարավոր ռազմական հակամարտության մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ,  մարտի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Wall Street Journal թերթին տված հարցազրույցում նա կոչ Է արել միջազգային հանրակցությանը ավելի խիստ պատժամիջոցներ կիրառել Թեհրանի դեմ, որպեսզի հնարավոր լինի խուսափել ռազմական դիմակայությունից տարածաշրջանում:
«Մենք պետք Է հասնենք այն բանին, որ խուսափենք ռազմական հակամարտությունից: Եթե մենք չկարողանանք դա անել, հավանաբար 10-15 տարի անց պատերազմ կսկսվի Իրանի դեմ»,- հայտարարել Է հրատարակությանը գահաժառանգ արքայազնը: Էր Ռիադը Թեհրանին մեղադրում Է Եմենում գործող ապստամբներին զենքի, այդ թվում՝ հրթռների անօրինական մատակարարումների մեջ:
Եմենում 2014 թվականից շարունակվում Է զինված հակամարտությունը, որում, մի կողմից, մասնակցում են ապստամբ հուսիթները շիաների «Անսար Ալլա» շարժումից, մյուս կողմից՝ կառավարական զորքերն ու նախագահ Աբդ Ռաբու Մանսուր Հադիի նկատմամբ լոյալ աշխարհազորը: Իշխանություններին օդից ու ցամաքից պաշտպանում Է Սաուդյան Արաբիայի գլխավորած արաբական կոալիցիան, ինչին ի պատասխան հուսիթները պարբերաբար հրթիռներ են արձակում Սաուդյան Արաբիայի տարածքի ուղղությամբ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Наследный принц Саудовской Аравии предупредил о возможной войне с Ираном
Наследный принц Саудовской Аравии Мухаммед бен Салман Аль Сауд предупредил о возможности военного конфликта с Ираном через 10-15 лет.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 марта, АРЦАХПРЕСС - В интервью газете Wall Street Journal наследник престола призвал международное сообщество ввести более жесткие санкции против Тегерана, чтобы избежать военного противостояния в регионе.
Как передает ТАСС, Эр-Рияд обвиняет Тегеран в незаконной поставке вооружений повстанцам в Йемене, где с 2014 года продолжается вооруженный конфликт между повстанцами-хуситами из шиитского движения "Ансар Алла" и правительственными войсками.
Власти с воздуха и на земле поддерживает арабская коалиция во главе с Эр-Риядом в ответ на что хуситы регулярно пускают ракеты в сторону саудовской территории.
В ноябре коалиция после попытки повстанцев нанести баллистический удар по Эр-Рияду заблокировала все порты и аэропорты в Йемене. ООН выразила озабоченность гуманитарной ситуацией в стране. Коалиция ослабила блокаду, открыв для гумпомощи порты Ходейда и Салиф, а также аэропорт в контролируемой повстанцами столице Йемена Сане.