Նոր մանրամասներ Արցախում ականի պայթյունից զոհված ականազերծողների մասին
Արցախի ոստիկանության լրատվական ծառայությունը մանրամասներ է հայտնել նախօրեին Մարտակերտի շրջանում տեղի ունեցած ականի պայթյունի վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ըստ տարածած հաղորդագրության՝ մարտի 29-ին ժամը 07:55-ի սահմաններում Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանի Նոր-Ղազանչի գյուղի վարչական տարածքում հակատանկային ականի վրա պայթել է «The HALO Trust» միջազգային կազմակերպության «Լանդ Ռովեր» ավտոմեքենան: Պայթյունի հետեւանքով նույն կազմակերպության աշխատողներ, Ստեփանակերտ  քաղաքի բնակիչներ՝ 31-ամյա Պավել Հակոբովը, 33-ամյա Մարատ Պետրոսյանը և Մարտունու շրջանի Քերթ գյուղի բնակիչ՝ 41-ամյա Սամսոն Ավանեսյանը տեղում մահացել են, իսկ նշված քաղաքի բնակիչներ՝ 31-ամյա Գարիկ Ղահիրյանը և 43-ամյա Արամ Մկրտչյանը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:

Полиция НКР распространила сообщение в связи с инцидентом, в котором погибли сотрудники HALO Trust
Пресс-служба Полиции Нагорно-Карабахской Республики распространила сообщение в связи с инцидентом, в результате которого погибли и ранены сотрудники международной организации «The HALO Trust».
СТЕПАНАКЕРТ, 30 марта, АРЦАХПРЕСС – Как сообщает пресс-служба ведомства, около 07:55 часов автомобиль «Лэнд Ровер», в котором находились пятеро сотрудников организации, в районе села Нор-Казанчи Мартакертского района подорвался на противотанковой мине.
В результате взрыва погибли жители Степанакерта 31-летний Павел Акопян, 33-летний Марат Петросян и 41-летний житель села Керт Мартунинского района Самсон Аванесян. Жители Степанакерта 31-летний Гарик Гаирян и 43-летний Арам Мкртчян госпитализированы.