83 տարեկանում մահացել է Քալիֆորնիայի Գերագույն դատարանի նախկին դատավոր Արման Արաբյանը
Լոս Անջելեսի նախկին դատախազ եւ դատավոր, Քալիֆորնիայի Գերագույն դատարանի նախագահ Արման Արաբյանը 83 տարեկանում մահացել է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ըստ նրա որդու՝ Արաբյանը մահացել է քնած ժամանակ Սան Ֆերնանդոյի հովտում գտնվող իր տանը, հայտնում է  news.am-ը:
«Կարծում եմ նա մահացել է, որովհետեւ սիրտը կոտրված էր», - ասել է որդին: «Նա շատ էր կարոտում մորս»:
Նենսի Արաբյանը, որը 50 տարուց ավել նրա կինն էր, 16 ամիս առաջ էր մահացել:
Արաբյանը հայ գաղթականների որդի է, 1990-1996 թվականնրին եղել է Քալիֆորնիայի Գերագույն դատարանի նախագահ: Նրա պապը եւ հորեղբայրը Հայոց ցեղասպանության զոհեր են եղել:
Բացի իր մասնագիտական գործունեությունից, նա շատ հաճախ խոում էր իր հայկական ժառանգության մասին եւ զբաղվում էր Քալիֆորնիայում հայկական խմբերի հարցերով:
Գերագույն դատարանից դուրս գալուց հետո Արաբյանը աշխատում էր որպես մասնավոր դատավոր եւ Սան Ֆերնանդոյում քաղաքացիական հարցերով էր զբաղվում:

Armand Arabian, a former Los Angeles prosecutor and judge who rose through the ranks to serve on the California Supreme Court, has died at the age of 83, LA Times reported.
Former California Supreme Court Justice Armand Arabian dies at 83
STEPANAKERT, MARCH 31, ARTSAKHPRESS:Arabian died in his sleep Wednesday at his home in the San Fernando Valley, said Robert Armand Arabian, his son. The retired judge had appeared to be healthy until the end.
“I think he died of a broken heart,” the son said. “He was missing my mom extremely.”
Nancy Arabian, Armand’s wife of more than five decades, died 16 months ago.
Arabian, the son of Armenian immigrants, served on the state’s highest court from 1990 to 1996.
Arabian frequently spoke often of his Armenian heritage and addressed Armenian groups. His grandfather and uncle were killed in the 1915 Armenian genocide.
After leaving the state high court, Arabian worked as a private judge and became involved in civic matters in the San Fernando Valley, his son said.