Զարեհ Սինանյանը կրկին ընտրվել է Գլենդելի քաղաքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդում է Ամերիկայի Արեւմտյան շրջանի Հայ Դատի հանձնախումբը։
Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախումբն իր ֆեյսբուքյան էջում շնորհավորել է Զարեհ Սինանյանին քաղաքապետ ընտրվելու կապակցությամբ։
Նշենք, որ քաղաքապետն ընտրվում է մեկ տարի ժամկետով։ Սինանյանն արդեն զբաղեցրել է քաղաքապետի պաշտոնը 2014-2015 թթ.։ Նա նաեւ ընտրվել էր Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ։
Սինանյանը ծնվել է Երեւանում 1973 թվականին։ 1988 թվականին  նա ընտանիքով տեղափոխվել էր ԱՄՆ։ 1997 թվականին ավարտել է Լոս Անջելեսի Քալիֆորնիական համալսարանը քաղաքագիտության եւ պատմության մասնագիտացմամբ։ Սինանյանը իրավաբանական գիտությունների դոկտոր է։ Ամուսնացած է, ունի 4 երեխա։

Заре Синанян вновь избран мэром Глендейла
Бывший мэр Глендейла Заре Синанян, армянин по происхождению, вновь избран на пост главы города. Об этом сообщает Западное крыло Армянского национального комитета Америки.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 апреля, АРЦАХПРЕСС - АНКА поздравил Заре Синаняна с его избранием на пост мэра Глендейла на своей странице в Facebook.
Отметим, что мэр города избирается сроком на один год. Синанян уже занимал пост мэра с 2014 по 2015 год. Он также был избран в городской совет Глендейла.
Синанян родился в Ереване в 1973 году. В 1988 его семья переехала в США. В 1997 году он окончил Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе по специальности политология и история. Он является доктором юридических наук.