Արցախում Մարաղայի ջարդերի հերթական տարելիցին նվիրված հիշատակի միջոցառումներ կկազմակերպվեն
Ապրիլի 10-ին՝ ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից 1992 թվականին իրականացրած Մարաղայի ջարդերի հերթական տարելիցին նվիրված, ժամը 17:00-ին, Արցախի բոլոր շրջկենտրոններում կցուցադրվի «Մարաղա. 10 ապրիլի, 1992» փաստավավերագրական ֆիլմը, որին կհաջորդի մոմավառություն՝ ի հիշատակ անմեղ նահատակների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության երիտասարդության հարցերի բաժնի առաջատար մասնագետ Անի Կապլանյանը՝ մանրամասնելով, որ այդ օրը ֆիլմը կցուցադրվի նաև ուսումնական հաստատություններում:

В Арцахе пройдут дни памяти жертв, посвященные годовщине массовых убийств в селе Марага
10 апреля во всех областных центрах Арцаха будет показан документальный фильм "Марага. 10 апреля 1992" о массовой резне, совершенной вооруженными силами Азербайджана 10 апреля 1992 года в селе Марага. После фильма будут зажжены свечи, в память о невинных мучениках.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 АПРЕЛЯ, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщила в беседе корреспонденту "АРЦАХПРЕСС" Ани Капланян, ведущий специалист отдела по делам молодежи Министерства культуры, молодежи и туризма Республики Арцах, добавив, что в этот день фильм будет также показан в учебных заведениях.