Շուշիում կկազմակերպվի կավագործության սիմպոզիում
Հունիսի 20-ին Արցախում մեկնարկելու է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության ու Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միության կազմակերպած կավագործության սիմպոզիումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Նարեկացի» արվեստի միության ադմինիստրատոր Մարիամ Անդրեասյանը՝ մանրամասնելով, որ սիմպոզիումը շարունակվելու է մինչև հունիսի վերջ:
«Միջոցառումն անց է կացվելու Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միության նոր մասնաշենքում, որին կարող են մասնակցել կավագործներ աշխարհի ցանկացած երկրից: Այն կրելու է «Շուշի-196 տարեկան» խորագիրը՝ պայմանավորված այն հանգամանքով, որ Շուշին՝ որպես քաղաք, հիշատակվում է 1822 թվականից»,- նշել է Մ. Անդրեասյանը:

В Шуши будет организован симпозиум по керамическому искусству
20 июня в Арцахе состоится симпозиум по керамике, организованный Министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах и центром искусств "Нарекаци" г. Шуши.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 апреля, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом "АРЦАХПРЕСС" заявила администратор центра исскуств "Нарекаци" г. Шуши Мариам Андреасян, добавив, что симпозиум продолжится до конца июня.
«Мероприятие пройдет в новом здании центра искусств "Нарекаци" в Шуши, в котором могут принять участие желающие из любой страны мира. Оно будет называться «Шуши-196 лет». Это обусловлено тем, что Шуши, как город, упоминается с 1822 года», - сказала М. Андреасян.