ՊԲ հրամանատարն ընդունել է ՀՀ գիտության և մշակույթի ճանաչված գործիչներին
Ապրիլի 15-ին ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն ընդունել է «Պատմության և մշակույթի էջեր» ծրագրի շրջանակում հերթական այցով Արցախում գտնվող ՀՀ գիտության ու մշակույթի ճանաչված գործիչներին՝ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարական խորհրդի նախագահ Գեղամ Հարությունյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից:
Հանդիպմանը ՊԲ հրամանատարը արժևորել է նախաձեռնությունը, ներկայացրել ՊԲ-ում իրականացված ու շարունակվող գործընթացների համալիրը՝ նշելով, որ հասարակության ցանկացած խավի և առանձնապես մտավորականության աջակցությունը կարևոր է ու բարձր է գնահատվում զինվորականության կողմից:
Բանակի հրամանատարի հետ հանդիպումից հետո մտավորականները հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին նվիրված դասախոսություններ են ընթերցել բանակի զորամասերում:

Глава Минобороны Арцаха: Военные высоко оценивают поддержку интеллигенции
Министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика), командующий Армией обороны НКР, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян 15 апреля принял известных деятелей науки и культуры Армении во главе с председателем Общественного совета при Минобороны Армении Гегамом Арутюняном в рамках программы «Страницы истории и культуры».
СТЕПАНАКЕРТ, 16 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе минобороны, глава министерства обороны Республики Арцах подчеркнул важность данной инициативы, представил комплекс процессов, проводимых в Армии обороны НКР, отметив, что поддержка представителей любого класса общества и в особенности интеллигенции весьма важна и высоко оценивается военными.
После встречи с главой Минобороны Арцаха представители интеллигенции прочитали лекции в воинских частях, посвященные 103-й годовщине Геноцида армян в Османской империи.