Երևանից ժամանած բժիշկները Ստեփանակերտի ծննդատանը կիրականացնեն անվճար հետազոտություններ
Երևանից ժամանած մի խումբ բժիշկներ, ապրիլի 21-22-ը, ԱՀ առողջապահության նախարարության «Բաց դռների օր» միջոցառման ծրագրի շրջանակներում, Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն» ՓԲԸ-ում անվճար հիմունքներով կիրականացնեն քաղաքացիների հետազոտություններ և խորհրդատվություններ, անհրաժեշտության դեպքում նաև վիրահատական միջամտություններ:
Երևանից  ժամանած  բժիշկները   Ստեփանակերտի  ծննդատանը   կիրականացնեն անվճար հետազոտություններ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ացախպրես»-ի  փոխանցմամբ՝  Ստեփանակերտ ժամանող  մասնագետների  թվում կլինեն  նեոնատոլոգ, մանկաբարձ-գինեկոլոգ, գինեկոլոգ-էնդոկրինոլոգ, ռեպրոդուկտոլոգ, բժիշկ սոնոգրաֆիստ, անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ և էնդոսկոպիկ վիրաբույժներ:
Բժիշկ-մասնագետների   պատվիրակությունը    կգլխավորի  ՀՀ մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոնի տնօրեն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի հետբուհական և շարունակական կրթության ֆակուլտետի մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Գեորգի   Օկոևը:
Լրացուցիչ   տեղեկությունների   համար  ցանկացողները կարող են նշված օրերին դիմել Ստեփանակերտի  «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն» կամ զանգահարել  (047) 94-38-86 հեռախոսահամարով:

Врачи из Еревана проведут бесплатные обследования в родильном доме Степанакерта
Группа врачей из Еревана 21-22 апреля в рамках мероприятия «День открытых дверей», организованного Министерством здравоохранения Республики Арцах, проведет бесплатные консультации и исследования в «Центре охраны здоровья матери и ребенка» г. Степанакерта, а также, в случае необходимости проведут операции.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщили "АРЦАХПРЕСС", среди специалистов, прибывающих в Степанакерт, будут неонатологи, акушер-гинеколог, гинеколог-эндокринолог, репродуктолог, сонографист, анестезиолог-реаниматолог и эндоскопические хирурги.
Делегацию врачей возглавит Георгий Окоев, директор научно-исследовательского центра охраны здоровья матери и ребенка, заведующий кафедрой акушерства и гинекологии факультета постдипломного и непрерывного образования Ереванского Медицинского Университета имени М. Гераци.
За дополнительной информацией обращайтесь в Центр охраны здоровья матери и ребенка в г. Степанакерт или позвоните по телефону (047) 94-38-86.