ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչը ելույթ է ունեցել Թաֆթսի համալսարանում
Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը ելույթ է ունեցել ապրիլի 19–ին ԱՄՆ Թաֆթսի համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը, որը նվիրված էր ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակին, Հայաստանի Հանրապետության 100-ամյակին և Երևան քաղաքի 2800-ամյակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ միջոցառումը կազմակերպել էին համալսարանի 2018 թ. Թավիթյան կրթաթոշակային ծրագրի հայ ուսանողները, որին  ներկա էին համալսարանի դասախոսներ, օտարերկրացի ուսանողներ և Բոստոնի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Постоянный представитель Арцаха в США выступил в Тафтском университете
19 апреля Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян выступил на состоявшемся во Флетчерской школе права и дипломатии Тафтского университета мероприятии, которое было посвящено 30-летию Карабахского движения, 100-летию Республики Армения и 2800-летию города Еревана.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 апреля, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха. На мероприятии, организованном армянскими студентами-стипендиатами программы 2018г. фонда «Тавитян», присутствовали преподаватели и иностранные студенты университета, а также представители армянской общины Бостона.