«Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը դարձավ 4 տարեկան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի միակ և անկախ լրատվական գործակալության թիմը շարունակում է ակտիվորեն լուսաբանել Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունները: Օբյեկտիվ և օպերատիվ. տարիների հետ այս երկու սկզբունքները չեն փոխվել և մշտապես մնալու են՝ որպես ամենօրյա աշխատանքի ուղենիշ:
Շաբաթվա բոլոր օրերին մեր լրագրողներն ու խմբագիրները աշխատում են, որպեսզի օրվա լրահոսը հասանելի լինի մեր բազմահազար լսարանին: Մենք հպարտանում ենք «Արցախպրես»-ի ընթերցողներով, ուրախությամբ արձանագրում գործակալության՝ տեղեկատվության նկատմամբ վստահությունը և օգտագործումը հայաստանյան, Սփյուռքի և արտասահմանյան մամուլում:
Մենք շարունակում ենք մեր սերտ համագոծակցությունը արդեն հարյուրամյա կենսագրություն ունեցող ՀՀ «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության հետ: Բազմաթիվ կապեր են ստեղծված սփյուռքահայ մամուլի հետ: Իսկ ռուսական «Ռեգնում» լրատվական գործակալության հետ մեր աշխատանքն աննախադեպ բնույթ է կրում:
Գործակալությունն ակտրվորեն գործում է սոցիալական հարթակներում։ Այն հայկական մեդիայի եզակիներից է, որի ֆեյսբուքյան էջը վերիֆիկացված է, իսկ թվիթերյան էջը՝ լավագույններից:
«Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը շնորհավորում է իր ընթերցողներին՝ խոստանում լրահոսի նոր ու հետաքրքիր մատուցում: Առիթից օգտվելով՝ մեր շնորհավորանքներն ենք փոխանցում նաև մեր բոլոր գործընկերներին, մաղթում ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ, քանի որ հաճելի զուգադիպությամբ մայիսի 23-ին Արցախում նշվում է նաև լրագրողի մասնագիտական օրը:

Информационному агентству «Арцахпресс» исполнилось 4 года
СТЕПАНАКЕРТ, 23 мая, АРЦАХПРЕСС - Команда единственного и независимого информационного агентства Арцаха продолжает активно освещать события, происходящие в Республике. Объективно и оперативно. На протяжении многих лет эти два принципа не изменились, и всегда будут оставаться ориентирами для повседневной работы.
Всю неделю наши журналисты и редакторы работают над тем, чтобы сделать ежедневный информационный бюллетень доступным для тысячи наших подписчиков. Мы гордимся читателями «Арцахпресс» и рады сообщить о доверии к агентству и использовании информации в армянских, арцахских, зарубежных СМИ, а также агентствах Диаспоры.
Мы продолжаем тесное сотрудничество с Государственным информационным агентством «Арменпресс», которое имеет 100-летнюю биографию. Также есть различные связи с прессой армянской диаспоры. А наша работа с российским информационным агентством Regnum - беспрецедентна.
Также работа агентства активно продвигается в социальных сетях. Это одно из уникальных армянских СМИ, чья страница в Facebook подтверждена, а страница в Twitter – одна из читаемых.
Информационное агентство «Арцахпресс» поздравляет своих читателей и обещает печатать новые и интересные новости. Пользуясь случаем, мы также поздравляем всех наших коллег и желаем новых успехов, так как, по счастливой случайности, 23 мая в Арцахе отмечается как профессиональный день журналиста.