Ստեփանակերտում կկայանա Արցախի երիտասարդ նկարիչների սիմպոզիումը
Արցախի երիտասարդ նկարիչների միության նախաձեռնությամբ և ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության աջակցությամբ օգոստոսի 17-26-ը Ստեփանակերտում տեղի է ունենալու Արցախի երիտասարդ նկարիչների սիմպոզիումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ մասնակցության համար պետք է ուղարկել 2-5 ստեղծագործության լուսանկար և CV(համառոտ կենսագրական) yasa.artsakh@gmail.com էլ. հասցեին՝ նշելով անուն, ազգանուն, հեռախոսահամար, ծննդյան տարեթիվ:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ մասնագիտացված ժյուրին կընտրի մասնակիցներին: Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է հուլիսի 5-ը ներառյալ:

Symposium of young Artsakh artists to be held in Stepanakert
From August 17 to 26, at the initiative of Young Artsakh Artists’ Association and with the support of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism a symposium of young Artsakh artists will be held in the Artsakh capital city of Stepanakert, ArtsakhPress was informed by the Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism.
STEPANAKERT, MAY 25, ARTSAKHPRESS:The source added that in order to participate, one should send two to five photos of their works and a CV to yasa.artsakh@gmail.com, writing also their name, surname, phone number and year of birth.
As the Ministry informed, a specialized jury will choose the participants. The deadline for submitting the applications is July 5.