Արցախի սահմանը ապօրինի հատած Իրանի քաղաքացին բերման է ենթարկվել
րցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազությունից հունիսի 1-ին ոստիկանության Հադրութի շրջանային բաժին ստացվել են նյութեր այն մասին, որ 2018թ. մայիսի 18-ին ժամը 19:00-ի սահմաններում Իրանի Իսլամական Հանրապետության Համադան քաղաքի բնակիչ՝ 1988 թ. ծնված Հասան Ղոլանի Սայաթ Ալին, Իրանի տարածքից առանց սահմանված փաստաթղթերի, Արաքս գետով անցնող կամրջով հատել է Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Նույն օրը  ժամը 20:00-ի սահմաններում Հասան Ղոլանի Սայաթ Ալին սահմանապահների կողմից հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի «Խուդաֆերին» կոչվող տեղամասում և բերման է ենթարկվել  ԱՀ ԱԱԾ:

Artsakh’s Prosecutor General’s Office on June 1 has provided materials to the Police department of Hadrut region according to which on May 18, at 19:00, Iranian citizen from Hamadan city Hasan Gholani Sayat Ali (1988) has crossed the state border of the Republic of Artsakh via a bridge on the Araks River without any documents, the Artsakh Police informed.
Iranian national detained after illegally crossing Artsakh border
STEPANAKERT, JUNE 2, ARTSAKHPRESS: On the same day, at 20:00, the Iranian national has been found by the border guards at the Khudaferin site of Hadrut region and detained to Artsakh’s National Security Service.