Հաստատվել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի նոր՝ իջեցված սակագները
Այսօր՝ հունիսի 8-ին, ԱՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի (ԱՀ ՀԾՏՄԿՊ) նիստին հաստատվել են ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի 1-ից «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության կողմից սահմանված հեռախոսակապի նոր իջեցված սակագները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանը նշել է, որ այսօրվա նիստը մայիսի 23-ին լրագրողների հետ ունեցած հանդիպման շարունակությունն է:
«Մենք շարունակելու ենք սակագների իջեցումը՝ հավասարակշռելով մեր եկամուտներն ու ծախսերը: Կհայտարարենք նաև նոր փաթեթների մասին, որոնք թույլ կտան մեր բաժանորդներին խնայել իրենց տնտեսական հեռահաղորդակցության բյուջեն 20-90 %-ով»,- ասել է Կ. Օդաբաշյանը:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը ներկայացրել է առաջարկվող փոփոխությունները, մասնավորապես՝ հետվճարային բաժանորդների համար զանգերը դեպի «Ղարաբաղ Տելեկոմ» -ի բջջային և անշարժ ցանց, դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր, դեպի ՀՀ անշարժ ցանցեր կնվազեն 15 %-ով: Ինչ վերաբերում է կանխավճարային բաժանորդներին, ապա զանգերը դեպի «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի բջջային և անշարժ ցանցեր, զանգեր դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր և դեպի ՀՀ անշարժ ցանցեր ևս կնվազի 15 %-ով: Կարևոր նվազումներից է լինելու նաև 50 %-ով հետվճարային քարտերի ամսավճարի իջեցումը, որն այսօր կազմում է 1000 դրամ:
«Ռոումինգի հարցը ևս քննարկվում է, սակայն այն կախված չէ միայն մեզանից: Հայաստանում կա 3 օպերատոր, որոնց հետ արդեն իսկ համագործակցում ենք: Հուսով եմ՝ մինչև տարեվերջ պետք է կարողանանք հայտարարել ռոումինգի նոր սակագնային քաղաքականության մասին: Այսօրվա 3-րդ սերնդի համացանցը, որ ունի 50 ՄԳ արագություն, հզորանալու է՝ դառնալով 500 ՄԳ: Մեր երրորդ ցանցի 20 կայանների թիվը առաջիկա 18 ամիսների ընթացքում 10 միլիոն եվրոյի ներդրման շնորհիվ կավելանա 40-ով»,- ավելացրել է Կ. Օդաբաշյանը:

8 июня на заседании Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах были утверждены новые тарифы на фиксированную телефонную связь компанией «Карабах Телеком» с 1 сентября текущего года.
Утверждены новые тарифы на связь «Карабах Телеком»
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июня, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает «Арцахпресс», генеральный директор «Карабах Телеком» Карекин Одабашян сказал, что сегодняшняя встреча является продолжением встречи с журналистами 23 мая.
«Мы будем продолжать снижать тарифы, балансируя наши доходы и расходы. Мы также объявим о новых тарифных пакетах, позволяющих нашим абонентам сэкономить свой бюджет в сфере телекоммуникаций на 20-90%», - сказал К. Одабашян.
Генеральный директор компании представил предложенные изменения, в частности, звонки абонентам постоплатной мобильной и стационарной связи на «Карабах Телеком», на мобильные и стационарные сети Армении - уменьшатся на 15%.
Что касается предоплатных абонентов, то мобильные и стационарные звонки на «Карабах Телеком», мобильные стационарные звонки в РА также снизятся на 15%. Одним из главных снижением цен будет сокращение ежемесячной платы на постоплатные тарифные планы в размере 50%, что сегодня составляет 1000 драмов.
«Также обсуждается вопрос роуминга, но он зависит не только от нас. В Армении есть три оператора, с которыми мы уже сотрудничаем. Хотелось бы надеяться, что до конца года мы сможем объявить новую тарифную политику роуминга. Сегодняшняя интернет-сеть третьего поколения со скоростью 50 Мб станет сильнее и достигнет 500 Мб.