Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը Պեկին է ժամանել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Television Network-ի օպերատորները նկարահանել են, թե նա ինչպես է իջնում կառավարական օդանվից, հաղորդում է news.am-ը:
Flightradar24 պորտալի տեղեկություններով՝ Պեկինի օդանավակայանում վայրէջք կատարած հյուսիսկորեական պետական «Կորյո» ավիաընկերության օդանավն այն նույն օդանավն է, որով Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդն անցյալ շաբաթ Սինգապուր էր մեկնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպելու համար:
Սպասվում է, որ Կիմ Չեն Ընը կհանդիպի Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի հետ՝ քննարկելու հունիսի 12-ին տեղի ունեցած ԱՄՆ-Հյուսիսային Կորեա գագաթնաժողովը եւ բանակցությունների հետագա տեսլականը: «Սինհուայի» փոխանցմամբ՝ այցը կտեւի հունիսի 19-20-ը:
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը տիկնոջ հետ ոչ պաշտոնական այց էր կատարել Չինաստան մարտի 25-28-ը: Սա 2011 թվականին իշխանության գալուց հետո նրա առաջին արտասահմանյան ուղեւորությունն էր, սակայն դրա մասին մինչեւ ավարտվելը չէր հաղորդվում: Կիմ Չեն Ընի երկրորդ այցը եւ Սի Ցզինպինի հետ բանակցությունները անցկացվել են մայիսի 7-8-ը:

Лидер КНДР Ким Чен Ын прибыл в Пекин
Лидер КНДР Ким Чен Ын прибыл в Пекин. Операторы японской телекомпании Nihon Television Network сняли, как он спустился с борта правительственного самолета.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 июня, АРЦАХПРЕСС - Согласно информации портала Flightradar24, приземлившийся в аэропорту Пекина самолет северокорейской государственной авиакомпании «Корё» — тот самый, на котором лидер КНДР прилетал в Сингапур на прошлой неделе для встречи с президентом США Дональдом Трампом.
Ожидается, что Ким Чен Ын встретится с председателем КНР Си Цзиньпином, чтобы обсудить саммит США-КНДР, состоявшийся 12 июня, и дальнейшее ведение переговоров. Визит, как передает Синьхуа, пройдет 19-20 июня.
Лидер КНДР с супругой совершил неофициальный визит в Китай 25-28 марта. Это была его первая зарубежная поездка после прихода к власти в 2011 году, но о ней не сообщалось до ее окончания. Второй визит Ким Чен Ына и переговоры с Си Цзиньпином прошли 7-8 мая, передает РИА Новости.