Յուլյա Տիմոշենկոն հայտարարել Է, որ պայքարելու Է Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնի համար
«Բատկիվշչինա» կուսակցության առաջնորդ եւ Գերագույն ռադայի համանուն խմբակցության ղեկավար Յուլյա Տիմոշենկոն իր թեկնածությունն առաջադրելու Է Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնի համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին նա հայտարարել Է հունիսի 20-ին՝ Facebook-ի տեսախորհրդաժողովում պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հարցին:
«Այո՛, ես իմ թեկնածությունն առաջադրելու եմ նախագահի պաշտոնի համար»,-պատասխանել Է Տիմոշենկոն: Դրա հետ մեկտեղ նա վստահություն Է հայտնել իր հաղթանակի հարցում: «Հաղթանակից անմիջապես հետո ես հանրաքվե կանցկացնեմ երկրում կառավարման ձեւը փոխելու շուրջ»,-ընդգծել Է «Բատկիվշչինա»-ի առաջնորդը:

Ukraine's Tymoshenko announces she will run for president
Ukrainian opposition leader and political veteran Yulia Tymoshenko said on Wednesday she would run for president in elections due next year.
STEPANAKERT, JUNE 20, ARTSAKHPRESS: “I will run for the presidency of Ukraine,” she said during a question-and-answer video posted on her official Facebook page.
Tymoshenko led an opinion poll conducted in May by the Ilko Kucheriv Democratic Initiatives Foundation and the Kiev-based Razumkov think-tank, with support among likely voters of 13 percent. Incumbent President Petro Poroshenko came fourth in the poll.