Ապատեղեկատվական շոուն շարունակվում է. այս անգամ ադրբեջանցիները «գինու գործարան» են ազատագրել
«11 հազար հեկտարի ազատագրումը» կոդային անվանումով ապատեղեկատվական քարոզարշավի շրջանակներում Ադրբեջանի իշխանությունները ամեն օր լուրեր են տարածում ԶԼՄ-ներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Մե՛կ հաղորդվում է գյուղի ազատագրման, մե՛կ՝ ռազմավարական բարձրունքի գրավման մասին: Այսօր սեփական քաղաքացիներին հիմարեցնելու փորձը հասել է իր գագաթնակետին՝ գինու գործարանի տեսքով ռազմավարական օբյտեկի «ազատագրման» մասին լուրերի տեսքով:
Գործարանը, ավելի ճիշտ՝ այն, ինչ դրանից մնացել է, գտնվում է Սադարակի շրջանում: «Գինու գործարանը եւ դրա շրջակայքը պատված են հարյուրավոր ականներով: Ներկա պահին նշված տարածքում ականազերծում է իրականացվում, իսկ գործարանն ամբողջությամբ ախտահանվում է թափոններից»,- նշվում է ռեպորտաժում:
Գիտակցելով այս հաղորդման ողջ հիմարությունը՝NEWS.am-ի թղթակիցը դիմել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանին: «Սա լուրջ չէ: Մաղթում եմ նրանց վերականգնել գործարանը, շատ գինի արտադրել եւ կուշտ խմել»,- մեկնաբանել է Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը «ազատագրել» էր Գյունուտ գյուղը: Այս հաղորդումը կտրուկ արձագանքի էր արժանացել սոցիալական ցանցերի ադրբեջանական հատվածի սթափ դատող օգտատերերի շրջանում: «Արդյոք կարելի՞ է այդպես հիմարեցնել սեփական բնակչությանը»,- վրդովվում էին ադրբեջանցիները:

Azerbaijan “liberates” wine factory?
Azerbaijani authorities continue spreading rumors, by way of the media, within the framework of the disinformation campaign under the code name: “Liberation of 11 thousand hectares.”
STEPANAKERT, JUNE 21, ARTSAKHPRESS: This time, they reported about their “liberation” of a strategic object—and in the form of a wine factory; the latter—or more precisely, what is left of it—is located in Sadarak district of Nakhijevan, News.am reports.
“The wine factory and its surroundings are covered with hundreds of mines,” notes the respective “report” by Azerbaijani media. “At present, demining is carried in the said area, and the factory is being completely disinfected from waste.”
“This [‘report’] is not serious, I wish them [the Azerbaijanis] to restore the factory, produce a lot of wine, and drink full,” Artsrun Hovhannisyan, spokesperson for the Ministry of Defense of Armenia said regarding this “report.”