Երկրաշարժ Ադրբեջանում. ցնցումները զգացվել են նաև Արցախում
ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունիսի 27-ին, տեղական ժամանակով ժամը 02:20-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 22:20-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.800 և արևելյան երկայնության 48.600 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան, Լենքորան քաղաքից 21 կմ հյուսիս-արևմուտք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.4 մագնիտուդով երկրաշարժ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 6 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Արցախի Հանրապետության տարածքում՝ Հադրութ քաղաքում 2-3, իսկ Ստեփանակերտ քաղաքում՝ 2 բալ ուժգնությամբ:

Earthquake registered in Azerbaijan: Shocks felt in Artsakh
On June 27, at 02:20 local time, the Seismic Protection Survey Seismological Network of the Armenian ministry of emergency situations registered an earthquake at the northern latitude 38.800 and eastern longitude 48.600 geographic coordinates (Azerbaijan, 21km north-west from the city of Lankaran) with 4.4 magnitude and 10 km depth, Armenia’s ministry of emergency situations informed.
STEPANAKERT, JUNE 27, ARTSAKHPRESS: The tremor measured magnitude 6 point at the epicenter area.
The earthquake was felt in the territory of the Republic of Artsakh, with 2-3 point at Hadrut town and 2 point at capital Stepanakert.