Երևանում ընթանում է ՍԾՏՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստը
Երևանում մեկնարկել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանդիպմանը մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել անդամ բոլոր երկրների ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մահմուդ Մամադ-Գուլիևը, Թուրքիայի ԱԳՆ բազմակողմ տնտեսական համագործակցության վարչության պետ Օմեր Գյուջուքը: Նախատեսվում է, որ Հայաստանն Ադրբեջանին կփոխանցի նախագահությունը ՍԾՏՀԿ-ում, իսկ ՀՀ ԱԳ նախախարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը և ՍԾՏՀԿ գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդեսը հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով:
Կազմակերպության անդամ են Հայաստանը, Ալբանիան, Ադրբեջանը, Բուլղարիան, Վրաստանը, Հունաստանը, Մոլդովան, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սերբիան, Թուրքիան և Ուկրաինան:

The Black Sea Economic Cooperation (BSEC) foreign ministerial council sitting has kicked off in Yerevan, Armenia.
Yerevan hosts BSEC foreign ministerial council sitting
STEPANAKERT, JUNE 27, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Representatives of all member states of the organization have arrived in Yerevan for the meeting, including Azerbaijan’s deputy minister of foreign affairs Mahmud Mammad-Guliyev and Turkish foreign ministry’s head of multilateral economic cooperation department Ömer Gücük.
Azerbaijan will assume chairmanship of BSEC from Armenia at the event.
Armenia’s deputy FM Garen Nazarian and BSEC Secretary General Michael Christides are expected to deliver a joint press conference.
Armenia, Albania, Azerbaijan, Bulgaria, Georgia, Greece, Moldova, Romania, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine are members of BSEC.