Արցախի ու Հայաստանի ԱԳ նախարարությունների միջև խորհրդակցություններ են անցկացվել
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում հունիսի 28-ին կայացել են հերթական խորհրդակցությունները՝ Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խորհրդակցություններին արցախյան կողմից մասնակցում էին արտաքին գործերի նախարարի տեղակալներ Ֆելիքս Խաչատրյանը  և Արմինե Ալեքսանյանը, ինչպես նաև ԱԳՆ համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարները, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից՝ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը։ Այս մասին տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են տեղեկատվության բնագավառում գերատեսչությունների գործունեությանն առնչվող հարցեր։ Մտքեր են փոխանակվել Արցախի միջազգային կապերի ընդլայնմանն ուղղված հետագա քայլերի վերաբերյալ։
Խորհրդակցությունների շրջանակներում Շավարշ Քոչարյանին ընդունել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման հեռանկարներն ու վերջին զարգացումները։ Այս համատեքստում նշվել է բանակցությունների լիարժեք եռակողմ ձևաչափի վերականգնման կարևորությունը՝ Արցախի լիիրավ մասնակցությամբ։

Foreign Ministries of Artsakh and Armenia hold consultations
On June 28, in the MFA of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), regular consultations were held between the Foreign Ministries of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia, Artsakh MFA informed,
STEPANAKERT, JUNE 28, ARTSAKHPRESS: From the Artsakh side, Deputy Ministers of Foreign Affairs Felix Khachatryan and Armine Alexanyan, as well as heads of the relevant departments of the Foreign Ministry, and from the Republic of Armenia Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan participated in the consultations.
During the consultations, the sides discussed issues related to the activities of the Foreign Ministries in the information field. An exchange of opinions on the further steps to expand the international relations of Artsakh took place.
Within the frameworks of the consultations, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Shavarsh Kocharyan. During the meeting, the sides discussed the recent developments and the prospects for the peaceful settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict. In this context, the importance of restoring the full-fledged trilateral format of negotiations with the equal participation of Artsakh was noted.