Չավուշօղլուն Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորել է վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ
Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելի օդանավակայանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում, որը հեռարձակվել է «Ազատության» ուղիղ եթերում, պատմել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուի հետ ունեցած կարճ զրույցի մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Մի այսպիսի միջադեպ տեղի ունեցավ. երբ մենք նստած էինք պատվիրակությունների սրահում, Թուրքիայի ԱԳ նախարարը սրընթաց անցավ,  հետո վերադաձավ եւ մոտեցավ՝ սկզբից ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին, ում հետ ծանոթություն ունեն Եվրախորհրդում համատեղ աշխատանքի ժամանակ: Հետո նաեւ ծանոթացավ ինձ եւ ասաց, որ իրենք հետեւում էին հայաստանյան գործընթացներին եւ տեղյակ են»,- պատմել է նա, հայտնում է News.am-ը:
Չավուշօղլուն Նիկոլ Փաշինյանին նաեւ շնորհավորել է վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ եւ հեռացել. «Որեւէ ուրիշ շփում չի եղել, կոնտակտ չի եղել»:

Turkish foreign minister Mevlut Cavusoglu personally congratulated Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on his election on the sidelines of the NATO summit in Brussels.
Turkish FM congratulates Nikol Pashinyan on being elected Armenia’s PM
STEPANAKERT, JULY 13, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Summing up the results of his Belgium visit at a briefing with reporters at the Brussels airport, the PM said when they were sitting at the hall of the delegations, Cavusoglu swiftly passed by them, then returned some minutes later and approached to the Armenian foreign minister and then to him.
“He got acquainted with me and said they were following the Armenian events, and congratulated me on being elected Prime Minister. No other contact has taken place”, the Armenian PM said.