Թալիշում ավարտին են մոտենում շինարարական աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ նախարար Կարեն Շահրամանյանն այսօր՝ հուլիսի 13-ին, աշխատանքային խորհրդակցության է հրավիրել Մարտակերտի շրջանի Թալիշ համայնքում աշխատանքներ իրականացնող շինարարական կազմակերպությունների ղեկավարներին ու պատասխանատուներին` համատեղ քննարկելու տարվող աշխատանքները:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ շինարարները նախ հակիրճ ներկայացրել են իրենց վստահված օբյեկտների՝ ընթացիկ փուլում գտնվող աշխատանքների նկարագիրը, նշել խնդիրները:
Այսպես՝ բնակֆոնդի մեծ մասն արդեն պատրաստ է շահագործման, մի մասն էլ ավարտական փուլում է: Բոլոր բնակարանները վերանորոգվել և կահավորվել են, առկա է մշտական ջուր:
Ավարտին մոտեցող դպրոցի ու մանկապարտեզի շինարարությանը զուգահեռ` տարածքի բարեկարգման աշխատանքներ են իրականացվում:
Կ.Շահրամանյանն ընդգծել է, որ շինարարները պարտավոր են գերակատարել իրենց առջև դրված խնդիրը: Նշված աշխատանքներն ավարտին հասցնելու ժամկետը օգոստոսի վերջն է:

Строительные работы в Талыше находятся на завершающем этапе
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июля, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах, добавив, что министр Карен Шахраманян 13 июля созвал рабочее совещание с участием руководителей и должностных лиц строительных организаций, работающих в общине Талыш Мартакертского района, для обсуждения осуществляемых программ.
По словам источника, строители кратко представили ход работы на доверенных объектах, изложили текущий этап работ и выделили существующие проблемы.
Таким образом, большая часть жилищного фонда уже готова к эксплуатации, а другая часть находится на завершающей стадии. Все квартиры были отремонтированы и меблированы, есть постоянная подача воды.
Параллельно со строительством школы и детского сада, идет благоустройство прилегающей территории.
Карен Шахраманян подчеркнул, что строители обязаны выполнить поставленную перед ними цель. Крайний срок для завершения работ – август месяц.