Փաշինյանը Բրյուսելում կարևորել է հայ-բելգիական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը
Բելգիայի Թագավորություն կատարած այցի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել տեղի հայազգի գործարարների հետ, որոնք գործունեություն են ծավալում ադամանդագործության և այլ ոլորտներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայ-բելգիական առևտրային պալատի նախագահը: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթություններըանդրադարձել կոռուպցիայի դեմ պայքարինև ընդհանուր առմամբբիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերինորոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայումինչպես նաև ԵԱՏՄ հնարավորություններինՆիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-բելգիական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը և ընդգծելոր ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճովհամատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է քայլեր ձեռնարկելորոնք կնպաստեն մեր երկրում բելգիական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը:

Armenian PM attaches importance to development of commercial ties with Belgium
As part of the working visit to Belgium, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan had a luncheon with the local Armenian businessmen who are engaged in the diamond industry and other sectors. The president of the Armenian-Belgian Chamber of Commerce was also in attendance, the government’s press office said.
STEPANAKERT, JULY 13, ARTSAKHPRESS: Pashinyan briefed the businessmen on the Armenian government’s priorities in the economic sector, touched upon the combat against corruption and overall the actions aimed at improvement of the business environment which the government plans to launch soon, as well as the opportunities of the Eurasian Economic Union.
Prime Minister Nikol Pashinyan attached importance to the continuous development of the Armenian-Belgian business relations and emphasized that the Armenian government is interested in the growth of trade turnover volumes between the two countries, implementation of joint investment projects and is willing to take steps to contribute to the expansion of Belgian capital’s involvement in Armenia.