Գրիգորի Մարտիրոսյանը հանդիպել է արտերկրում Արցախի մշտական ԱԳ ներկայացուցիչների հետ
Հուլիսի 20-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացած խոհրդակցությունների շրջանակներում կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմը և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչները հանդիպել են պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Գրիգորի Մարտիրոսյանը շնորհավորել է դիվանագիտական անձնակազմին Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ՝ ընգծելով ԱԳՆ դերը Արցախի պետական կառավարման մարմինների արտաքին կապերի զարգացման ու ամրապդման գործում։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմին ու արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչներին է ներկայացրել տնտեսության գերակա ոլորտներում արձանագրված ձեռքներումներն ու հետագա զարգացման միտումները։
Պետական նախարարն անդրադարձել է ներդրումային դաշտի առանձնահատկություններին ու առկա ցուցանիշներին։
Երկուստեք կարևորվել է արտաքին ներդրումների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումն ու արտաքին տնտեսական կապերի ակտիվացումը՝ այս առումով ընգծելով հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչության ու շահագրգիռ կառույցների համագործակցության կարևորությունը։
Հանդիպման վերջում Գրիգորի Մարտիրոսյանը պատասխանել է երկրի տնտեսական զարգացման հեռանկարներին առնչվող ներկաների բազմաթիվ հարցերին։

Senior Sstaff of central office of foreign ministry and permanent representatives of Artsakh abroad meet with Artsakh State Minister
On July 20 within the framework of consultations at the MFA of the Republic of Artsakh the senior staff of the central office as well as the permanent representatives of Artsakh abroad met with the State Minister Grigory Martirosyan, Artsakh MFA said.
Senior Sstaff of central office of  foreign ministry and permanent representatives of Artsakh abroad meet with Artsakh State Minister
STEPANAKERT, JULY 20, ARTSAKHPRESS: Grigory Martirosyan congratulated the diplomatic staff on the 25th anniversary of the establishment of the Foreign Ministry of Artsakh by stressing the role of the MFA in strengthening and developing the external relations of the state structures of Artsakh.
The State Minister presented to the senior staff and to permanent representatives the achievements in the priority sectors of the economy and future development trends. Grigory Martirosyan also touched upon the peculiarities of the investment field and the current indices in the Republic.
The importance of implementing projects aimed at attracting foreign investments and activating external economic relations was emphasized in the context of cooperation between the foreign ministry and interested structures.
At the end of the meeting, Grigory Martirosyan answered numerous questions related to the prospects of economic development of the country.