Գրիգորի Մարտիրոսյանը հանդիպել է արտերկրում Արցախի մշտական ԱԳ ներկայացուցիչների հետ
Հուլիսի 20-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացած խոհրդակցությունների շրջանակներում կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմը և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչները հանդիպել են պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Գրիգորի Մարտիրոսյանը շնորհավորել է դիվանագիտական անձնակազմին Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ՝ ընգծելով ԱԳՆ դերը Արցախի պետական կառավարման մարմինների արտաքին կապերի զարգացման ու ամրապդման գործում։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմին ու արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչներին է ներկայացրել տնտեսության գերակա ոլորտներում արձանագրված ձեռքներումներն ու հետագա զարգացման միտումները։
Պետական նախարարն անդրադարձել է ներդրումային դաշտի առանձնահատկություններին ու առկա ցուցանիշներին։
Երկուստեք կարևորվել է արտաքին ներդրումների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումն ու արտաքին տնտեսական կապերի ակտիվացումը՝ այս առումով ընգծելով հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչության ու շահագրգիռ կառույցների համագործակցության կարևորությունը։
Հանդիպման վերջում Գրիգորի Մարտիրոսյանը պատասխանել է երկրի տնտեսական զարգացման հեռանկարներին առնչվող ներկաների բազմաթիվ հարցերին։

Григорий Мартиросян встретился с постоянными представителями Арцаха за рубежом
20 июля в рамках консультаций, состоявшихся в МИД Республики Арцах, руководящий состав центрального аппарата и Постоянные представители Арцаха за рубежом встретились с государственным министром Григорием Мартиросяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 июля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, Григорий Мартиросян поздравил дипломатический корпус с 25-летием создания внешнеполитического ведомства Арцаха, отметив роль МИД в развитии и укреплении внешних связей органов государственного управления Арцаха.
Государственный министр представил руководящему составу центрального аппарата МИД и Постоянным представителям Арцаха за рубежом достижения в приоритетных отраслях экономики и тенденции дальнейшего развития. Григорий Мартиросян коснулся также особенностей и показателей в инвестиционной сфере.
Была отмечена важность реализации программ по привлечению иностранных инвестиций и укреплению внешнеэкономических связей. В этой связи была подчеркнута значимость сотрудничества между внешнеполитическим ведомством и профильными структурами.
В конце встречи Григорий Мартиросян ответил на многочисленные вопросы присутствующих относительно перспектив экономического развития страны.