Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի մանկական թատերական խումբը հանդես է եկել հերթական ներկայացմամբ
Ստեփանակերտի Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնում երեկ կայացել է Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի «Արտ ստուդիա»-ի «Бродячая собака» մանկական թատերական խմբի «Приключения в типичном городе» ռուսալեզու ներկայացման առաջնախաղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում խմբի գեղարվեստական ղեկավար Ժաննա Կրիկորովան նշել է, որ խումբը ներկայացմանը պատրաստվել է շուրջ երեք ամիս:
«Ներկայացմանը մասնակցում են հինգից տասներեք տարեկան թվով տասնինը երեխաներ, և սա մեր մանկական խմբի երկրորդ ներկայացումն է»,- նշել է Ժ. Կրիկորովան:
Խոսելով թատերական խմբի մասին՝ Ժ. Կրիկորովան հայտնել է, որ այն ստեղծվել է 2013 թվականի փետրվարին, իսկ մանկական խումբը՝ 2017 թվականի սեպտեմբերին:
«Թատերական խմբի գործունեության  հինգ տարիների ընթացքում հանդես ենք եկել տասնմեկ ներկայացմամբ: Մինչ տարեվերջ նախատեսել ենք դարձյալ հանդես գալ մանկական  ներկայացումներով, որոնցից մեկը կկայանա սեպտեմբերին, իսկ մյուսը՝ դեկտեմբեր ամսում՝ նախատոնական օրերին»,- մանրամասնել է խմբի ղեկավարը:
Ժ. Կրիկորովան ընդծել է, որ պարապմունքների անցկացման համար անհրաժեշտ պայմաններն առկա են, որոնք ապահովում է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունը:

Группа детского театра университета «Месроп Маштоц» провела еще один спектакль
20 июля в Центре культуры имени Шарля Азнавура в Степанакерте состоялась премьера русскоязычного спектакля «Приключение в типичном городе» детской театральной группы «Бродячая собака» «Арт-студии» университета «Месроп Маштоц».
СТЕПАНАКЕРТ, 21 июля, АРЦАХПРЕСС  - В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» художественный руководитель группы Жанна Крикорова отметила, что группа готовилась к выступлению около трех месяцев.
«В спектакле принимают участие 19 детей в возрасте от 5 до 13 лет, и это уже второе выступление нашей детской группы», - сказала Ж. Крикорова.
Говоря о театральной группе, Ж. Крикорова сказала, что она была создана в феврале 2013 года, а детская группа была основана в сентябре 2017 года.
«В течение пяти лет деятельности театральной группы мы поставили одиннадцать спектаклей. К концу года мы планируем выступить с детскими постановками, одна из которых состоится в сентябре, а вторая в декабре – в предпраздничные дни», - сказала руководитель группы.
Ж. Крикорова подчеркнула, что для проведения репетиций имеются необходимые условия, которые обеспечиваются Министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах.