Շարունակվելու են բնակապահովման և բնակարանային պայմանների բարելավման պետական ծրագրերի իրականացումը. Կարեն Շահրամանյան
Բնակարանաշինության ծրագրով մենք իրականացնում ենք կառավարության որդեգրած քաղաքականությունը՝ սոցիալապես անապահով ընտանիքների բնակարանային պայմանների բարելավման ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր հրավիրած մամլո ասուլիսում հայտնել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
«Մասնավորապես ծնելիության և բազմազավակության խթանման ծրագրի շրջանակներում՝ շուտով կավարտվի թվով 61 ընտանիքի համար նախատեսված նորակառույց առանձնատների շինարարությունը»,- ասել է Կ. Շահրամանյանը, հավելելով, որ ևս 26 առանձնատան շինարարություն դեռ շարունակվում է:
Անդրադառնալով զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների  բնակարանների վերանորոգման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին՝ Կ. Շահրամանյանը նշել է, որ ավարտական փուլում են թվով 21 բնակելի տան վերանորոգման աշխատանքները, իսկ ևս 20 առանձնատան շինարարությունը դեռ շարունակվում է:
«Մայրաքաղաքում ևս շարունակվում են զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների բնակարանների վերանորոգման աշխատանքները, և թվով 37 ընտանիքի հատկացվել են անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցներ՝ բնակարանների վերանորգման նպատակով»,- ընդգծել է Կ. Շահրամանյանը:
Նա նաև  նշել է, որ մայրաքաղաքի Ա. Մանուկյան 120 հասցեում գտնվող հանրակացարանի կապիտալ վերակառուցման աշխատանքները շարունակվելու են, և այս տարի  ևս 30 բնակարան կհանձնվի շահագործման:
Կ. Շահրամանյանը նաև հայտնել է, որ այժմ քննարկումներ են ընթանում Քաշաթաղի շրջանի Աղավնո համայնքում  ևս 20 բնակելի առանձնատների կառուցման հարցի շուրջ:

Реализация государственных программ по обеспечению жильем и улучшению и жилищных условий будет продолжена. Карен Шахраманян
В рамках жилищной программы мы осуществляем политику правительства по улучшению условий жизни социально уязвимых категорий семей.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 августа, АРЦАХПРЕСС – Как передает «Арцахпресс», об этом заявил на пресс-конференции министр градостроительства Республики Арцах Карен Шахраманян.
«В частности, в рамках Программы содействия рождению и многодетным семьям скоро будет завершено строительство новых домов для 61 семьи», - сказал К. Шахраманян, добавив, что строительство еще 26 домов продолжается.
Говоря о ремонте квартир для семей погибших борцов за свободу, К. Шахраманян отметил, что ремонт 21 жилого дома уже завершен, а строительство 20 домов еще продолжается.
Он также отметил, что в столице, по адресу А. Манукян 120 продолжается капитальная реконструкция общежития, и в этом году будут сданы еще 30 квартир.
К. Шахраманян также сказал, что в настоящее время ведутся переговоры о строительстве еще 20 жилых домов в общине Агавно Кашатагского района.