Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ Երեւանի հայտարարությունը
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղարի պաշտոնակատար Աննա Նաղդալյանի հայտարարությունն այն մասին, որ Հայաստանը կօգտագործի վետոյի իր իրավունքը, եթե Ադրբեջանը հայտարարի ՀԱՊԿ-ին անդամակցելու մտադրության մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Հայկական կողմը հայտնել է իր կարծիքը: Չեմ կարծում, որ այն առիթ է տալիս երկրակի մեկնաբանության համար»,- ասել էր Աննա Նաղդալյանը:
Պատասխանելով haqqin.az-ի՝ այս հայտարարությունը մեկնաբանելու խնդրանքին՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիեւը նշել է, որ Հայաստանը ՀԱՊԿ-ի միակ անդամը չէ: «Հայաստանը ՀԱՊԿ-ի միակ անդամը չէ. ՀԱՊԿ անդամ այլ պետություններ եւս կան»,- News.am-ի փոխանցմամբ ասել է նա:

МИД Азербайджана прокомментировал заявление Еревана касательно ОДКБ
В МИД Азербайджана прокомментировали на заявление и.о. пресс-секретаря МИД Армении Анны Нагдалян о том, что Армения использует право вето, если Азербайджан заявит о намерении вступить в ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 августа, АРЦАХПРЕСС - «Армянская сторона свое мнение высказала. Не думаю, что оно дает повод для двойного толкования», - сказала тогда Анна Нагдалян.
Отвечая на просьбу haqqin.az прокомментировать данное заявление, глава пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев заметил, что Армения не единственный член ОДКБ. «Армения не единственный член ОДКБ, существуют и другие государства - члены ОДКБ», - сказал он.
Отметим, что согласно Уставу ОДКБ, решения о членстве и предоставлении статуса наблюдателя принимаются Советом коллективной безопасности ОДКБ консенсусом.