Ստեփանակերտում մեկնարկել են ԱՀ հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարությունները
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, Արցախի Հանրապետության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարությունները Ստեփանակերտում սկսվել են ավանդական քայլերթով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏսեպտեմբերի 2ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝  տոնի կապակցությամբ Արցախի մայրաքաղաք է ժամանել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ով ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Արցախի և Հայաստանի պետական ու զինվորական բարձրաստիճան այրերի ուղեկցությամբ Վերածննդի հրապարակից հազարավոր քաղաքացիների հետ միասին քայլել է դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր:
Նրանք ծաղիկներ և ծաղկեպսակներ են խոնարհել արցախյան ազատամարտի և Հայրենական մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, ինչպես նաև Արցախի ազատագրական պայքարում զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել ԱՀ ՊԲ պատվո պահակախմբի հանդիսավոր քայլերթը:
Նշենք, որ, Արցախի Հանրապետության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված, այսօր Արցախի բոլոր շրջաններում նախատեսված են տոնական միջոցառումներ, իսկ երեկոյան Ստեփանակերտում կլինի համերգ, որը կավարտվի շքեղ հրավառությամբ:

Artsakh celebrates Independence Day
The series of events dedicated to the 27th anniversary of Artsakh Independence began early in the morning with Defense Army soldiers’ solemn march through the main streets of Stepanakert.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 2ARTSAKHPRESS: President of the RA Armen Sargsyan, who is presently in Artsakh on a working visit, together with Artsakh President Bako Sahakyan  accompanied by the top officials of Artsakh and Armenia walked from the Renaissance Square of the capital to the Memorial and laid flowers at the memorial and graves of soldiers, who died for freedom and independence of Artsakh.
Afterwards the Army honor guard ceremony was held.
In the framework of celebration festive events are to be held in all regions of Artsakh. A concert will be held at the Stepanakert Revival Square. The celebrations will end with a firework display.