Ստեփանակերտում մեկնարկել են ԱՀ հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարությունները
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, Արցախի Հանրապետության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարությունները Ստեփանակերտում սկսվել են ավանդական քայլերթով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏսեպտեմբերի 2ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝  տոնի կապակցությամբ Արցախի մայրաքաղաք է ժամանել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ով ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Արցախի և Հայաստանի պետական ու զինվորական բարձրաստիճան այրերի ուղեկցությամբ Վերածննդի հրապարակից հազարավոր քաղաքացիների հետ միասին քայլել է դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր:
Նրանք ծաղիկներ և ծաղկեպսակներ են խոնարհել արցախյան ազատամարտի և Հայրենական մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, ինչպես նաև Արցախի ազատագրական պայքարում զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել ԱՀ ՊԲ պատվո պահակախմբի հանդիսավոր քայլերթը:
Նշենք, որ, Արցախի Հանրապետության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված, այսօր Արցախի բոլոր շրջաններում նախատեսված են տոնական միջոցառումներ, իսկ երեկոյան Ստեփանակերտում կլինի համերգ, որը կավարտվի շքեղ հրավառությամբ:

В Степанакерте начались торжества, посвященные 27-летию со дня независимости
Сегодня, 2 сентября, в Степанакерте традиционным маршем начались торжества, посвященные 27-летию со дня провозглашения независимости Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 сентября, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента «Арцахпресс», по случаю праздника в Арцах прибыл президент Армении Армен Саркисян, который в сопровождении президента Республики Арцах Бако Саакяна, государственных и военных высокопоставленных чиновников из Арцаха и Армении, отправился в городской мемориальный комплекс Степанакерта с тысячами граждан.
Они возложили цветы и венки к мемориальному комплексу в память о солдатах, погибших на войне в Арцахе и в Великой Отечественной войне, а также к могилам погибших борцов за свободу в Арцахской освободительной борьбе.
Затем состоялся торжественный марш почетного караула Армии обороны АР.
Следует отметить, что сегодня во всех регионах Арцаха запланированы праздничные мероприятия, посвященные 27-летию провозглашения Республики Арцах, а вечером в Степанакерте состоится концерт, который завершится великолепным фейерверком.